הקצאת חברת חשמל - מערכות סולאריות | הקמת מערכת סולארית | Yahel Energy

הקצאת חברת חשמל למערכות סולאריות

חברת החשמל מספקת חשמל למיליוני בתים מדי יום ביומו ואכן תרומתה חשובה לאין שיעור, במיוחד לאור העובדה שאין לה כמעט תחרות וענף החשמל כולו עומד לרשותה.

אבל בל נשכח, כי האנרגיה אותה מפיקה חברת החשמל אינה ירוקה, למעשה היא, במידה רבה, מזיקה לסביבה וזה מבלי לדבר על כאב הכיס של הצרכנים. לכן, מתוך מודעות סביבתית כדי שיהיה ניתן לשלב גם אנרגיות ירוקות בתעשיית החשמל, להגביר את התחרות ולשמור על איכות הסביבה.

ועדת הפנים והסביבה של הכנסת ייבאה את הרעיון של שילוב מתקנים סולאריים ברשת החשמל הארצית ממדינות אירופה בהן מתבצעים פרויקטים למעבר לאנרגיה ירוקה. רשות החשמל היא הרשות האחראית להסדרת נושא אנרגיות מתחדשות ותפקידה לתפעל את ההקצאות וגובה התעריפים שנקבעו.

קידום אנרגיה מתחדשת – רשות החשמל

במסגרת החלטת הממשלה לקידום ועידוד השימוש באנרגיות מתחדשות קבעה רשות החשמל הסדרה למתקני חשמל סולאריים. היעד לצמצם את צריכת החשמל בשיעור של 20% הובילה לשילובן של אנרגיות מתחדשות במשק החשמל הישראלי. דוגמאות בולטות הן שמש ורוח, ואפילו שימוש בפסולת כמקור לאנרגיה מתחדשת נכנס תחת הגדרה זאת.

אנרגיה מתחדשת היא כל אנרגיה אשר תהליך הפקתה מקורו בתהליכים טבעיים הנשענים על משאבים שאינם מתכלים. היינו יצירת אנרגיה שלא מקטינה את האנרגיה הזמינה. לדוגמא שימוש בגז מדלדל את משאבי הגז הטבעיים במאגר.

הבחירה באנרגיה סולארית בישראל

בישראל שטופת השמש הבחירה להתמקד באנרגיות מתחדשות בכלל ובאנרגיה סולארית בפרט, ברורה מאליה. כבר משנת 2008 מדינת ישראל הכריזה שעליה להגיע עד שנת 2020 ל 10% ייצור חשמל באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית לצריכה עצמית והעברת עודפים לרשת הארצית. המדינה החליטה לפעול בשיטה של חלוקת תמריצים לכל אדם או יזם המתקין מערכת סולארית על גג מבנה או מתקן גדול קרקעי כמו חווה סולארית.

בתחילת התהליך הקצאת חברת חשמל למערכות סולאריות היתה לפי הסדרה תעריפית, כלומר תעריף קבוע למכירת החשמל המיוצר ע"י המערכת הסולארית לחברת חשמל למשך 20 שנה. רשות החשמל עדכנה את גובה תעריף ייצור החשמל מעת לעת ע"פ שיקוליה ובעיקר ע"פ מחירי השוק של מערכת סולארית.

בהמשך התהליך, ובעקבות ירידת מחיר מערכות הסולאריות בארץ, ההסדרה מול חברת החשמל שונתה ונקראת שיטת מונה נטו. שיטה זאת מבטאת את עידן הגריד פאריטי בו המחיר האטרקטיבי של ייצור חשמל ע"י מערכת סולארית הוא שווה ואף זול ממחיר ייצור החשמל בצורה קונבנציונאלית.

הסדרת מונה נטו – מה זה אומר?

הסדרת מונה נטו מאפשרת למעשה לכל צרכן בעל מערכת סולארית לייצר חשמל לשימוש עצמי ללא הגבלה, כאשר החשמל המיוצר מקזז את צריכת החשמל של בעל החשבון. במצב של יתרה או קרדיט כלומר ייצור חשמל גבוה מצריכת חשמל המזרימים את כל האנרגיה המיוצרת במתקן לרשת הארצית. הסדרת מונה נטו מוגבל בכמות וזמן ומומלץ להתחיל את המעבר לאנרגיה סולארית כבר עכשיו!

ידידותי לחשבון הבנק

אנרגיה סולארית היא ידידותית לחשבון הבנק, כך שבאמצעות השקעה חד פעמית תוכלו להוביל לחיסכון מלא בחשבונות החשמל החודשיים או כאפיק הכנסה נוסף לעסק. היום המעבר לאנרגיה מתחדשת פשוט וקל וישנם מסלולים ופתרונות אנרגיה סולארית כולל תנאי מימון ואף ללא השקעה מצידכם. אם יש ברשותכם מתקן או גג מומלץ לפעול ללא דיחוי להוצאת היתר בניה ורישום למכסה. אלה הן סיבות פרטניות מצויינות, אך לבד מזה, הנושא הסביבתי הוא חשוב מאוד.

אנרגיה סולרית ידידותית לסביבה

מערכות סולאריות ובכלל שימוש באנרגיה מתחדשת מביא לחיסכון משמעותי במקורות האנרגיה המתכלים שלנו, מייצרת לנו עצמאות אנרגטית, מאפשרת לנו למכור יותר ממשאב הגז שלנו וכמובן עוזרת במניעת התחממות כדור הארץ. לכן היא גם אינטרס לאומי, וככזו היא משרתת את כל הצדדים.


מעניין אתכם לשמוע עוד?
השאירו פרטים לתיאום פגישה

    ֿֿֿֿ

    • מתאים לגגות של למעלה מ- 700 מ"ר
    לתיאום פגישת ייעוץ