הרווח הכספי - מערכות סולאריות | הקמת מערכת סולארית | Yahel Energy

הרווח הכספי

השקעה במערכת סולארית נחשבת מבטיחה מתמיד, עם תשואה שנתית הנעה סביב 15%-12% ויותר. כל עוד המערכת אמינה ומייצרת חשמל הלקוח מרוויח. החוזה בין הלקוח לחברת החשמל הוא לטווח ארוך וכך גם הטכנולוגיה הפוטו-וולטאית, אמינה לאורך שנים וקלה לתחזוק. ואם לזה נוסיף תנאי מימון בנקאי נוח עם מסלולים ופתרונות אנרגיה סולארית מתקדמת, נוצר אפיק השקעה סולידי כמו אגרות חוב, רק עם תשואה טובה יותר. מערכת אמינה צריכה לייצר חשמל לפחות 25 שנה בתפוקה מעל 80% מהתפוקה המקורית.

מהו תעריף סולארי?

בשנת 2020 רשות החשמל ממשיכה להאיץ הקמה של מתקני ייצור סולאריים בגודל בינוני עם תעריפים סולאריים נדיבים במיוחד. תעריף סולארי עומד על כ- 45 אגורות לקוט"ש למערכות סולאריות בהיקף של עד 100 קילו-וואט (משתווה ל 20-25 גגות של בתים פרטיים). חשוב להתעדכן בכל עת באתר האינטרנט של הרשות על שינויי תעריפים והחלטות הרשות לגבי הסדרות חדשות. (רשות החשמל – אנרגיות מתחדשות)

איך נקבע תעריף החשמל ליצרן סולארי?

תעריפים תלויים בגודל המערכת. בעל נכס סולארי מהוגן בתעריף מובטח ורציף. התעריף יודע מראש לפי מכרזים תחרותיים שזכו בהם. בעלי גגות גדולים, חממות, בעלי עסקים ורשויות מקומיות שיש להם גגות מתאימים, יידרשו להתמודד מול בירוקרטיה ומכרזים מול הרשויות. יהל אנרגיה מציעה פתרון סולארי מושלם וכדאי במודל שותפות למעבר פשוט וקל. ולכם רק נותר להתחלק עם הרווחים שנקבעו מראש.

כמה עולה מערכת סולארית?

הסכום משתנה לפי תנאי השטח, אך אפשר לאמר סביב ה -60,000 ש"ח, (נכון ל 2017). התשואה היא כ 14.2% . כמובן, שלא לכולנו יש סכום כזה להוציא על מערכת סולארית!. כאן נכנסים הבנקים לתמונה. הבנקים היום מממנים כ-80%-100% משווי המערכת. החזר ההלוואה יהיה בערך כ-600 ש"ח בחודש למשך כ-8 שנים, תלוי בסוג ההלוואה. בחישוב מהיר נראה שמרגע שנחבר את המערכת הסולארית לרשת החשמל נתחיל להרוויח כסף.


מעניין אתכם לשמוע עוד?
השאירו פרטים לתיאום פגישה

    ֿֿֿֿ

    • מתאים לגגות של למעלה מ- 700 מ"ר
    לתיאום פגישת ייעוץ