ניטור מערכת סולארית - אנרגיה סולארית: התקנת מערכת סולארית מסחרית והשכרת גגות | יהל אנרגיה

ניטור מערכת סולארית

ניטור מערכת סולארית הוא חיבור מערכת לרשת האינטרנט לצורך ניהול ובקרה אחר ביצועי המערכת. עיבוד הנתונים המתקבלים נותן אפשרות למיקסום תפוקות המערכת לייצור חשמל. נתוני המערכת הסולארית כמו מידת זרם, מתח ותפוקה מתקבלים ונשלחים מהממיר לרשת האינטרנט (גם בכניסה לממיר בצד הזרם הישר,DC וגם ביציאת הממיר בצד הזרם החילופין, AC). הנתונים מופיעים בזמן אמת בממשק ידידותי למעקב וכך ניתן להשוות לתפוקה צפויה.

צפי התפוקה של מערכת סולארית מחושב על פי נתונים סטטיסטים המתאימים לאותה עונה, ו/או ע"י נתונים המתקבלים בעזרת חיישני טמפרטורה, אבק וקרינה (מערכת מזג אוויר) ו/או על פי השוואה למערכות סולאריות בקרבת מקום ובעלות נתונים דומים.

התראות וזיהוי תקלות באופן מיידי

ניטור ובקרה למערכת סולארית מציג מידע קריטי והתראות בזמן אמת על פעילות מערכת האנרגיה הסולארית. בעזרת ניטור ובקרה מתאפשר זיהוי תקלות מידיי עם התרחשותן. רבים הם המקרים בו סטרינג אינו עובד (מעגל בטור של פאנלים סולארים) ובעל המערכת אינו מודע לכך כלל. הפסד תפוקה כזה, ללא ניטור ובקרה יכול להימשך זמן רב ומכך בעל המערכת עלול להפסיד כסף רב.

מהקטין אובדן האנרגיה

ניטור ובקרה למערכת סולארית מאפשר לנו ללמוד על הסיבות לאיבודי אנרגיה במערכת ובכך להקטין את אובדן האנרגיה במערכת. אובדן אנרגיה נגרם מסיבות שונות ומגוונות כמו הצללה, נפילות מתח והספק לאורך קווי החשמל, הפסדי טמפרטורה, ממירים שמתעוררים מאוחר מדי, בעיית PID וכו'. ברגע שמבינים את הסיבה לתקלה הדרך אל הפתרון היא קצרה.

אופי ואיכות התקנה

ניטור מערכות סולאריות מלמד על אופי ואיכות התקנה. בשנים האחרונות התקנת מערכות סולריות הלכו והתמקצעו וכיום אפשר להתבונן במערכות סולאריות 'ותיקות' שמותקנות בצורה לא אופטימאלית ועל כן לא מנצלות את מלוא הפוטנציאל שלהם.

ניהול ובקרה פשוט וקל

מערכות הניטור הקיימות היום בשוק מספקות שלל נתונים המוצגים בצורה פשוטה,חכמה ואסטטית. ניתן לקבל את נתוני המערכת למחשב, מכשיר נייד או טאבלט.

לסיכום: ניטור מערכת סולארית הוא שירות אלמנטרי לבעלי מערכות סולאריות שרוצים לשמור על תפוקה גבוהה ורציפה. הוכח כי השקעה כספית בניטור ובאחזקה נכונה של המערכת מעלה את התפוקה לאורך זמן ומשתלמת כלכלית, היות שהתפוקה הרציפה מכסה על עלויות האחזקה השוטפות.  


מעניין אתכם לשמוע עוד?
השאירו פרטים לתיאום פגישה

    ֿֿֿֿ

    • מתאים לגגות של למעלה מ- 700 מ"ר
    לתיאום פגישת ייעוץ