מערכת סולארית על מאגרי מים - אנרגיה סולארית: התקנת מערכת סולארית מסחרית והשכרת גגות | יהל אנרגיה

מערכת סולארית על מאגרי מים

תחום הפקת החשמל על בסיס אנרגיה סולארית כבר מזמן איננו חלום רחוק עבור חברות ממשלתיות או פרטיות ואף עבור משפחות רבות בישראל. בואו להכיר דרך נוספת וחכמה להתקנת מערכות סולאריות דווקא על בסיס דפנות של מאגרי מים!

כשיצירתיות וערכים אקולוגיים נפגשים

הפקת אנרגיה סולארית (שמקורה באנרגיית השמש) נחשבת לפתרון סביבתי נהדר בארצנו הקטנטונת כבר שנים רבות. הרעיון המהפכני של ניצול אנרגית השמש הניתנת לנו בחינם, לעומת שאר משאבים מזהמים למיניהם, נראית כמו פתרון מבטיח וגורמת לאנשי מקצוע, לחברות ואף לאנשים פרטיים לחפש כל העת דרכים יצירתיות חדשות להשתמש במשאב האינסופי.

דרך יצירתית ואף חסכנית במיוחד לניצול יעיל של אנרגית השמש הוא שימוש בדפנות או על פני המים עצמם (על ידי מערכות צפות) במאגרי מים הקיימים בישראל כדי להתקין מערכות סולאריות. הן המערכות המותקנות על דפנות המאגר והן המערכות הצפות עשויות מחומרים קלים להרכבה ועמידים לתנאי רטיבות וחום הקיימים באזורי מאגרי מים.

מדוע להשתמש במאגרי מים דווקא?

ראשית, חשוב שתדעו כי בישראל קיימים מאות מאגרי מים המפוזרים בארץ, עניין שמשמעו הוא שטחים רבים ופוטנציאליים להקמת מערכות סולאריות וחסכוניות, הן על פני המים עצמם והן על דפנות המאגרים. שנית, עלות המערכות הסולאריות שמותקנות על דפנות המאגרים וגם על פני המים הפכו ליותר ויותר אטרקטיביות, עניין שהופך את ההתקנה למשתלמת במיוחד כלכלית.

חשוב לציין כי מבחינת ההסדרה החדשה מטעם המשרד להגנת הסביבה, ההתייחסות למאגרי המים בתקנות זהה לגגות מבנים ולכן אין צורך לבקש שינוי ייעוד של הקרקע. אין ספק כי הסדרה זו מקלה על התקנת המערכות הסולאריות מהבחינה הבירוקרטית.

שלישית ואולי החשוב ביותר, ההשקעה במערכת סולארית על מאגרי המים כזו הנה לטווח הארוך מאוד ומאפשרת חיסכון בהוצאות החשמל של המתקנים עצמם הנמצאים בקרבת המאגר, כגון משאבות גדולות, מתקנים להתפלה וכד', אך גם ייצור חשמל בקנה מידה גדול יותר מקנה המידה המקומי.

על win-win solutions כבר שמעתם?

מדובר בתהליך חסכוני ויעיל, המסייע בהפקת חשמל ממקור אנרגיה מתחדש ובכך תורם לסביבה מכמה כיוונים שונים. מצדכם, מדובר ללא ספק בהשקעה בטוחה אשר תביא לחיסכון בהוצאות החשמל ואף לאפיק הכנסה עתידית הודות לחשמל שיופק בתהליך.


מעניין אתכם לשמוע עוד?
השאירו פרטים לתיאום פגישה

    ֿֿֿֿ

    • מתאים לגגות של למעלה מ- 700 מ"ר
    לתיאום פגישת ייעוץ